facebook pixel
Sesja noworodkowa. 5 trendów w 2024 roku

Sesja noworodkowa. 5 trendów w 2024 roku

Gratuluję przyjścia na świat Twojego kochanego maleństwa! Skoro to czytasz, to jesteś prawdopodobnie świeżo upieczoną mamą i szukasz informacji o sesji noworodkowej dla swojej rodziny.

Blog > Fotografia noworodkowa > Sesja noworodkowa. 5 trendów w 2024 roku

Jako fotografka noworodkowa rozumiem, jak ważne jest uchwycenie tych wyjątkowych chwil z nowo narodzonym dzieckiem. Sesja noworodkowa i zdjęcia, które powstaną w jej trakcie to wspomnienia, które będziesz cenić przez całe życie. A ja jestem tutaj, aby pomóc Ci uchwycić te wspomnienia w najpiękniejszy możliwy sposób.

W tym poście podzielę się z Tobą najnowszymi, światowymi trendami w fotografii noworodkowej na rok 2024 (wiem, jest już prawie połowa roku - praca nie zawsze pozwala na to, aby usiąść i napisać kilka słów).

1. Naturalne światło

Fotografia noworodkowa Mysłowice

Wykorzystanie naturalnego oświetlenia to trend, który zyskuje na popularności w ostatnich latach i będzie coraz silniejszy. Naturalne oświetlenie daje miękki i ciepły blask, idealny do zdjęć noworodkowych. To miękkie oświetlenie jest najlepszym moim zdaniem rodzajem oświetlenia, ponieważ minimalizuje ostre cienie i światła a także niedoskonałości skóry dziecka.

Od kiedy zajmuję się fotografią noworodkową zawsze szukam najlepszego naturalnego światła i przy takim świetle pracuję. Moje studio jest tak zaprojektowane, aby dawać go jak najwięcej. Jeśli robię zdjęcia w Twoim domu staram się robić zdjęcia przy oknie, czy w jasnym pokoju. Nie każdy ma najlepsze oświetlenie w domu, ale to nie znaczy, że nie można zrobić pięknych zdjęć dziecka :)

2. Minimalizm podczas sesji noworodkowej

Sesja noworodkowa. Katowice. Kraków

Kolejnym trendem w fotografii noworodkowej, który zyskuje na popularności, jest minimalizm. Coraz więcej fotografów idzie w stronę prostych, czystych i ponadczasowych obrazów. Koncentrując się na dziecku i minimalizując użycie rekwizytów i akcesoriów, możemy stworzyć zdjęcia, które nigdy nie wyjdą z mody. Proste i ponadczasowe obrazy pozwolą Ci cieszyć się zdjęciami przez długie lata.

O minimaliźmie często mówię moim kursantkom podczas warsztatów fotografii noworodkowej, które prowadzę. "Skup się na dziecku. Na rodzinie. Na emocjach. Takie zdjęcia są ponadczasowe".

To kolejny trend, który nie jest dla mnie nowy :) Uwielbiam minimalizm i często wykonuję takie zdjęcia. Oczywiście korzystam z rekwizytów, ale rekwizyty w sesji noworodkowej służą głównie do akcentowania, a nie konkurowania o uwagę na zdjęciach dziecka.

3. Neutralne kolory

Warsztaty fotografii noworodkowej

W tym roku - ale też w ubiegłym - dużą popularnością cieszą się neutralne kolory, takie jak beż, kość słoniowa czy szary. Ja jeszcze dorzuciłabym do tego zestawu pudrowy róż (który bardzo lubię) i biel.

Kolory te tworzą spokojną i kojącą atmosferę, co jest szczególnie ważne podczas sesji noworodkowej. Pomagają także skupić uwagę na dziecku i tworzą ponadczasowy obraz, który nigdy nie wyjdzie z mody. Neutralne kolory są idealne do stworzenia miękkiego i ciepłego otoczenia dla Twojego malucha. Idealnie komponują się nie tylko z tłem, ale także z tym, co masz na sobie.

4. Sesja noworodkowa lifestyle

sesja rodzinna life style Katowice Śląsk.

W 2024 r. sesja noworodkowa lifestylowa staje się coraz bardziej popularna. Ten rodzaj fotografii pokazuje naturalne, szczere chwile między rodzicami a dzieckiem. Jest mniej pozowana i bardziej naturalna, dzięki czemu można pokazać więź Twojej rodziny.

Fotografia lifestylowa idealnie nadaje się do uchwycenia codziennych chwil składających się na historię Twojej rodziny. Fotografię lifestylową można wykonać w domu, w plenerze ale też w studiu.

Bardzo lubię ten rodzaj fotografii noworodkowej. Uwielbiam podglądać i chwytać chwile. Powstają często magiczne zdjęcia. Moi klienci też je lubią - widzę to po zdjęciach, jakie wybierają. Nawet, jeśli robimy sesję układaną to często w końcowym materiale znajduje się 5-6 zdjęć z tzw. backstagu - naturalne ujęcia złapane podczas usypiania dziecka, karmienia czy zabawy ze starszym rodzeństwem.

5. Fotografia czarno-biała

Fotografia czarno-biała

Fotografia czarno-biała to klasyczny trend, który nigdy nie wyjdzie z mody. W 2024 r. zauważam na Instagramie większą liczbę czarno-białych zdjęć noworodkowych. Tworzą one ponadczasowy i klasyczny wygląd.

Nie do końca jestem przekonana, czy akurat w fotografii noworodkowej ten sposób pokazania obrazu jest najlepszy. Uwielbiam zdjęcia czarno-białe ale bardziej z sesji rodzinnych czy ślubnych. Dużo się tam dzieje, jest wiele ruchu i czarno-biała fotografia pozwala skupić się na emocjach i chwili (gdzie kolor odwracałby uwagę od tego, co najważniejsze).

A sesja noworodkowa? W studyjnej fotografii noworodkowej wolę jednak postawić na podkreślenie efektu estetycznego. Stąd w oddawanym przeze mnie materiale z sesji raczej rzadko znajdziecie zdjęcia czarno-białe. Ale nie mówię "nie" :) Zdjęcia czarno-białe pojawiają się w moich sesjach lifestyle.

----------------

Podsumowując - przyjście na świat dziecka to wyjątkowy moment w życiu Twojej rodziny, a zdjęcia z sesji noworodkowej będą cenną pamiątką na długie lata. Staram się dla Was tworzyć ponadczasowe fotografie, które będą pamiątką na całe życie. I chyba udaje mi się, ponieważ widziałam, ze na ścianach w wielu domach wiszą zdjęcia z sesji, które robiłam.. 10 lat temu :)

Jeśli jesteś zainteresowana rezerwacją sesji - skontaktuj się ze mną (formularz poniżej).

Słowa kluczowe: sesja noworodkowa | sesja noworodkowa w domu | sesja przy naturalnym świetle | sesja noworodkowa life style | naturalna sesja noworodkowa | sesja noworodkowa śląskie |

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

Fotografia Agnieszka Mandal
Fotograf Katowice
ul. Śnieżyczek 11A, 40-748 Katowice
od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00

Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia lub żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Administratorem danych osobowych jest firma Fotografia Agnieszka Mandal z siedzibą w Katowicach, ul. Śnieżyczek 11A. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z Polityką prywatności