facebook pixel
Sesja na roczek. 5 pomysłów na sesję roczkową

Sesja na roczek. 5 pomysłów na sesję roczkową

Pierwsze urodziny dziecka to wyjątkowy moment w życiu każdej rodziny. To czas, kiedy maluch zdmuchuje swoją pierwszą świeczkę, a rodzice wspominają rok pełen niesamowitych chwil, wyzwań i niekończącej się miłości

Blog > Fotografia dzieci > Sesja na roczek. 5 pomysłów na sesję roczkową

Aby uchwycić tę niepowtarzalną atmosferę, coraz więcej rodzin decyduje się na specjalną sesję zdjęciową jaką jest sesja na roczek dziecka. Pozwala ona na zawsze zatrzymać w pamięci te magiczne chwile.

Co to jest sesja roczkowa?

Sesja na roczek to profesjonalna sesja zdjęciowa zorganizowana z okazji pierwszych urodzin dziecka. W trakcie takiej sesji skupiam się nie tylko na samym jubilacie, ale również na interakcjach z rodzicami i rodzeństwem, jeśli takie jest. To doskonała okazja, aby stworzyć piękne, rodzinne portrety oraz urocze zdjęcia malucha, które będą cenną pamiątką na lata.

Sesja na roczek z tortem, czyli urodzinowe przyjęcie typu "smash cake"

Sesja roczkowa typu "smash cake" to specjalny rodzaj sesji fotograficznej organizowanej z okazji pierwszych urodzin dziecka. Podczas sesji maluch dostaje do dyspozycji specjalnie przygotowany tort. Ideą sesji jest umożliwienie dziecku swobodnego bawienia się tortem, co często prowadzi do uroczego, zabawnego i nieco chaotycznego widowiska. Dzieci mogą tortem się brudzić, zjadać go rękoma, a nawet rozwalać go na kawałki, co daje wiele naturalnych i spontanicznych ujęć.

Sesja na roczek z tortem, czyli urodzinowe przyjęcie typu "smash cake"

Zdjęcia z tortem wykonuję na końcu sesji roczkowej. Umycie dziecka po tej zabawie zostawiam Wam :) Ponieważ dzieci są różne i czasami mają alergie to Wam zostawiam wybór, czy chcecie przyjechać na sesję z tortem czy może raczej tylko z małą muffinką :) Aha - i zdarzyło mi się, że dziecko bało się tortu :) Więc bądźcie na to gotowi i nie stresujcie się, że nie wszystko idzie po Waszej myśli. Nie rozwalony tort też dobrze wygląda na zdjęciu.

Kochane zwierzaki, czyli sesja na roczek z psem

Jeśli członkiem Waszej rodziny jest pies, warto uwiecznić tę wyjątkową relację na zdjęciach. Sesja roczkowa z psem to nie tylko urocze zdjęcia, ale także sposób na pokazanie więzi między dzieckiem a jego futrzanym przyjacielem.

Sesja roczkowa z psem. Chorzów

Sesja z psem dodaje wyjątkowego charakteru i dynamiki. Zdjęcia są jeszcze bardziej interesujące i zróżnicowane. Pies powinien być spokojny i wypoczęty przed sesją. Warto go wcześniej wyprowadzić na spacer, aby był bardziej zrelaksowany. Jeśli pies jest przyzwyczajony do noszenia ozdób, można przygotować elegancką obrożę, kokardę lub chustkę pasującą do stylu sesji.

Fotografie ze starszym rodzeństwem

Sesja na roczek to często okazja do zdjęć dla całej rodziny. I tak traktuję tę sesję. Część zdjęć to ujęcia samej solenizantki lub solenizanta a większość to ujęcia rodzinne w najróżniejszych konfiguracjach.

Rodzinna sesja Tychy

Podczas sesji roczkowej ze starszym rodzeństwem stawiam na naturalność i spontaniczność. Staram się zadbać o taką atmosferę, aby dzieci czuły się swobodnie i komfortowo.

Sesja na roczek w plenerze

Świeże powietrze, naturalne światło i piękne krajobrazy tworzą idealne tło dla uroczych i spontanicznych zdjęć. Park, ogród, plaża czy nawet własne podwórko mogą stać się magiczną scenerią, która doda zdjęciom wyjątkowego charakteru.

Sesja roczkowa w szklarni

Zapraszam Was do naszej szklarni i sadu za domem, gdzie mogę taką sesję zorganizować. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby sesję roczkową zorganizować w innym, wybranym przez Was miejscu.

Organizacja sesji na roczek w plenerze wymaga jednak pewnych przygotowań. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni czas dnia. Zdecydowanie polecam późne popołudnie, kiedy światło jest miękkie i ciepłe. Warto przygotować kilka zestawów ubrań, które będą pasować do otoczenia i zapewnić komfort dziecku. Rekwizyty takie jak kocyki, balony, kosze piknikowe czy ulubione zabawki mogą dodać zdjęciom uroku i stworzyć ciekawą kompozycję.

A może sesja roczkowa w domu

Zdjęcia w w domu solenizanta to wyjątkowy sposób na uwiecznienie pierwszych urodzin dziecka w jego naturalnym miejscu. Wykorzystanie codziennego otoczenia, ulubionych zabawek i rodzinnych pamiątek dodaje zdjęciom autentyczności i emocjonalnej głębi. Taka sesja może obejmować różne sceny – od zabawy w pokoju dziecka, przez rodzinne przytulanki na kanapie, po celebrację przy udekorowanym stole.

Sesja na roczek. Katowice. Hania

Organizacja sesji roczkowej w domu wymaga więcej przygotowań. Ważne jest, aby wnętrze, w którym będziemy robić zdjęcia było jasne. Warto również zadbać o porządek i przygotowanie kilku miejsc w domu, które będą stanowiły atrakcyjne tło dla zdjęć. Można także zainwestować w dekoracje urodzinowe, takie jak balony, girlandy, czy specjalnie ozdobiony tort, które podkreślą wyjątkowość okazji.

Dlaczego warto zdecydować się na sesję roczkową?

Sesja na roczek to coś więcej niż tylko zdjęcia. To inwestycja w wspomnienia, które będą cieszyć przez całe życie. Profesjonalnie wykonane fotografie pozwalają zachować na zawsze ten szczególny czas, kiedy dziecko jest jeszcze małe, a każdy dzień przynosi nowe, niesamowite odkrycia.

Roczek to niepowtarzalna okazja, która zasługuje na wyjątkową oprawę. Dzięki sesji roczkowej, możecie wracać do tych chwil przez kolejne lata, wspominając z uśmiechem i wzruszeniem te pierwsze, najważniejsze urodziny waszego maluszka.

Jeśli więc zastanawiacie się, jak uczcić pierwsze urodziny waszego dziecka, sesja roczkowa może być idealnym rozwiązaniem.

Więcej pomysłów w moim portfolio

Słowa kluczowe: sesja na roczek Katowice | sesja roczkowa | sesja roczkowa Mysłowice | sesja na roczek z rodzicami | sesja roczkowa Tychy |

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

Fotografia Agnieszka Mandal
Fotograf Katowice
ul. Śnieżyczek 11A, 40-748 Katowice
od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00

Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia lub żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Administratorem danych osobowych jest firma Fotografia Agnieszka Mandal z siedzibą w Katowicach, ul. Śnieżyczek 11A. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z Polityką prywatności