Warsztaty z fotografii noworodkowej. Backstage
PL | EN

Warsztaty z fotografii noworodkowej. Backstage

Za nami kolejne indywidualne warsztaty fotografii noworodkowej. Od stycznia tego roku organizujemy je dla Was w naszym nowym studiu w Katowicach. Dziś postanowiliśmy krótko opisać, jak wyglądają organizowane przez nas warsztaty.

 

Spotkanie zaczynamy od omówienia, jak przygotowujemy się do sesji noworodkowej. Wybieramy stylizacje, ubranka i akcesoria do sesji. Dzielimy się z kursantami informacjami co warto kupić a co można zrobić samemu. Omawiamy również różne scenariusze - co zrobić, kiedy dziecko nie śpi lub płacze; jak się zachować, kiedy rodzice są zaniepokojeni; jakie środki bezpieczeństwa zachować, aby maluch był bezpieczny podczas całej sesji.

 

Kiedy przyjeżdża mały model (lub modelka) zaczynamy sesję, która trwa od 3 do 4 godzin. Podczas jej trwania nasi kursanci mają możliwość nie tylko zrobić zdjęcia, ale również - pod naszym bacznym okiem - spróbować samodzielnie ułożyć noworodka. Każdy ma też możliwość przygotować i sfotografować swoją własną stylizację.

 

Organizując indywidualne warsztaty fotografii noworodkowej zależało nam na pokazaniu realnej sesji. Wydaje się nam, że to bardzo ważne, aby fotograf, który chce zająć się tą dziedziną fotografii zobaczył, ile wymaga ona przygotowania i cierpliwości :) Przekonał się, że sesji zdjęciowej z noworodkiem nie da się do końca zaplanowac - to dziecko dyktuje warunki. Nauczył się, jak szybko sobie z tym poradzić. Nie jest to łatwa praca, ale daje niesamowicie dużo radości.

 

Po zrobieniu zdjęć przychodzi czas na pytania oraz podstawę obróbki (lub omówienie kwestii marketingowych związanych z fotografią noworodkową).

 

Tak w wielkim skrócie docieramy do godz. 16 (a czasami 17 :) ), czyli zakończenia naszego spotkania.

 

Jesteś zainteresowana/zainteresowany udziałem w organizowanych przez nas warsztatach? Zapoznaj się z naszę ofertą i zadzwoń do nas: tel. 733 155 490.

 

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

wfvxhi